MiniAir 2 är en 4G/LTE-sändare som kan användas till de vanligast förekommande larmsystemen för att överföra larmhändelser till en app.
Läs mer Läs mindreDen idealiska uppgraderingen för gamla larmsystem!
MiniAir 2 är en 4G/LTE-sändare som kan användas till de vanligast förekommande larmsystemen för att överföra larmhändelser till en app.
I appen för slutanvändaren kan användaren t.ex. tillkoppla / frånkoppla, visa händelselogg och få push-meddelanden vid olika typer av händelser.
En ledig ingång och utgång behövs i systemet för att kunna till- frånkoppla samt se status. För att få notiser behövs en analog uppringare i system som kan skicka SIA eller CID.
MiniAir 2 säljs som ett abonnemang och levereras med hårdvara och ett års trafik och löper därefter som ett abonnemang med en löptid på 12 månader där fakturering sker årsvis till produktens aktuella listpris.
MiniAir 2 kan sägas upp senast 1 månad innan utgångsdatum via "Min sida" under supportsidorna.
Observera att MiniAir 2 endast kan kopplas mot användarapp ej mot larmcentral.