SSF-godkänd universal larmsändare
Nu lanserar vi Communicator GET (LAN/LTE – DC-09) - en kraftfull SSF-godkänd larmsändare som kombinerar 4G och Ethernet i en och samma enhet.
Den är kompakt, flexibel och klar att användas direkt – med eller utan PC.
Communicator GET (LAN/LTE/DC-09) passar lika bra för nya installationer som för uppgraderingar av äldre anläggningar. Den fungerar med alla system som stödjer SIA eller CID via RING/TIP, och kan dessutom kopplas direkt till DSC PowerSeries-centraler (t.ex. PC5015, PC5020, PC1616, PC1864) via BUS – vilket möjliggör en mycket enkel uppgradering med full funktionalitet.
Communicator GET levereras dessutom förkonfigurerad för nordiska mobilnät och larmmottagare, vilket gör den till en idealisk lösning när snabb installation och enkel programmering är avgörande.
Sändaren inkluderar SIM-kort med 1 års data som gäller från inköpsdatum. Abonnemangstjänsten förlängs med automatisk om inte uppsägning sker. Priset per år följer Teletec M2M som du kan se här (115373 ) >>
Varför välja Communicator GET?
- SSF-godkänd 114V.3 i larmklass 3/4
- 1-års data ingår via förinstallerat SIM-kort (Förlängs med automatik)
- Superenkel konfiguration direkt via app – ingen PC krävs
- Pushnotiser, fjärrstyrning och larmhantering via Protegus2
- Full BUS-kommunikation med DSC-centraler
- Automatiskt failover mellan LAN och 4G – alltid uppkopplad
- Allt-i-ett-lösning – en modell för alla typer av installationer
Communicator GET är en modern och komplett larmsändare med allt du behöver i ett paket – enkel att använda, enkel att installera och trygg att erbjuda.
Vill du bli återförsäljare? Läs mer och ansök här >>

